5 C
Elektrėnai
2024 / 05 / 13

Savarankiškai dirbantiesiems „Sodra“ suteikė 5 mln. eurų lengvatų

Ar jau skaitėte?

„Mokestinėmis atostogomis“, suteikiamomis pirmą savarankišką veiklą pradėjusiems gyventojams, 2018 metais pasinaudojo 24 tūkst. gyventojų. Jie iš viso sutaupė daugiau nei 5 milijonus eurų socialinio draudimo įmokų.

- Reklama -

„Sodra“ primena, kad individualių įmonių savininkai, mažųjų bendrijų nariai, ūkinių bendrijų tikrieji nariai, ūkininkai bei jų partneriai ir asmenys, vykdantys individualią veiklą, gali nemokėti socialinio draudimo įmokų vienus metus nuo pirmosios veiklos pradžios.

Pirmosios veiklos pradžia laikoma diena, kurią po 2018 m. sausio 1 d. asmuo pirmą kartą tampa savarankiškai dirbančiu asmeniu.

„Jeigu gyventojai atitinka sąlygas ir nori pasinaudoti šia lengvata, jiems nieko daryti nereikia. Įmokos nėra priskaičiuojamos ir deklaravus pajamas jų sumokėti nereikalaujama.

Tačiau vertėtų nepamiršti, jog nemokant socialinio draudimo įmokų nesuteikiamos ir socialinės garantijos, pavyzdžiui, žmogus tą laikotarpį neįgyja socialinio draudimo stažo ir negautų ligos, motinystės išmokų. Be to, gyventojai turi galimybę atsisakyti lengvatos ir įmokas mokėti, kad gautų socialines garantijas“, – sako „Sodros“ Įmokų administravimo skyriaus vedėjas Laimonas Rudys.


RegionoVerslas.lt


 

- Reklama -

Naujausi „Sodros“ turimi duomenys yra 2018 metų, nes savarankiškai dirbantys gyventojai dar nedeklaravo pajamų ir nesumokėjo įmokų už 2019 metus – tai padaryti jie turės pavasarį.

„Sodra“ primena, kad savarankiškai dirbantiems gyventojams 2019 metų pradžioje įsigaliojo nauji socialinio draudimo įmokų tarifai, pagal kuriuos jie turės įmokas mokėti šiemet deklaravę pajamas už praėjusius metus.

Gyventojai, dirbantys su individualios veiklos pažyma, už 2019 metus socialinio draudimo įmokas mokės nuo 90 proc. deklaruotų pajamų jau atskaičius leistinus atskaitymus. Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų tarifas – 6,98 proc., o valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokų tarifas – 12,52 proc. Jeigu gyventojas dalyvauja pensijų kaupime, atitinkamai, priklausomai nuo kaupimo pobūdžio prie VSD tarifo reikėtų pridėti 1,8 proc. arba 3 proc. pensijų kaupimo įmokų tarifą.

VSD įmokų bazė negali viršyti 43 vidutinių darbo užmokesčių įmokoms skaičiuoti, vadinasi įmokos už 2019 metus mokamos nuo ne didesnės sumos nei 48 856,6 Eur.

Individualių įmonių savininkai, mažųjų bendrijų nariai VSD įmokas moka nuo 50 proc. asmeniniams poreikiams išsiimamos sumos, kuri deklaruojama kaip su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos. PSD įmokų tarifas – 6,98 proc., o VSD įmokų tarifas – 13,83 proc. Jeigu gyventojas dalyvauja pensijų kaupime, atitinkamai, priklausomai nuo kaupimo pobūdžio prie VSD tarifo reikėtų pridėti 1,8 proc. arba 3 proc. pensijų kaupimo įmokų tarifą.

2020 metais PSD ir VSD įmokų tarifai nesikeitė, tačiau padidėjus minimaliai mėnesinei algai (MMA) padidėjo minimali mėnesinė PSD įmoka – ji siekia 42,37 Eur.

Verslo liudijimų turėtojai ir toliau moka įmokas nuo MMA proporcingai dienų skaičiui. Nuo 2020 metų sausio minimali mėnesio alga pasikeitė ir siekia 607 eurus.

Taip pat pasikeitė minimalus pensijų kaupimo dalyvių įmokos tarifas. Šiemet dalyvaujantieji pensijų kaupime moka 2,1 proc. arba 3 proc. įmokas.

Svarbu žinoti, kad individualią veiklą vykdantys gyventojai taip pat dalyvauja pensijų kaupime, ir tuos asmenis, kurie pernai pradėjo pirmą savarankišką veiklą, „Sodra“ gali šių metų pradžioje įtraukti į pensijų kaupimą. Pasitikrinti, ar esate įtraukti į pensijų kaupimą ir ar dalyvaujate pensijų kaupime seniau bei kokioje kaupimo bendrovėje kaupiate, galite prisijungę prie „Sodros“ asmeninės paskyros gyventojui www.sodra.lt/gyventojui.

Saulius Jarmalis
„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas

TOP naujienos

Kaip nekeičiant gyvenimo būdo sutaupyti elektros energijos?

Elektros kainoms Lietuvoje mušant rekordus, gyventojai imasi už galvos ir ieško būdų, kaip sutaupyti. Tačiau statistika rodo, kad lietuviai kasmet sunaudoja vis daugiau elektros...

Interjero dizainerė pataria: kaip palengvinti mokinių kasdienį gyvenimą

Ruošdamiesi mokslo metams, tėvai rūpinasi ne tik mokymosi priemonėmis, bet ir visu vaiko kambariu, kuriame kuria jaukesnę, mokymuisi tinkamą aplinką. Artėjant rugsėjo 1-ajai, viena...

Erkės nemiega. Kaip apsaugoti augintinius?

Vyraujant pavasariškiems orams, svarbu atkreipti dėmesį į gamtoje tykančius pavojus, apie kuriuos šaltuoju sezonu dažnai nesusimąstome. Pliusine oro temperatūra mėgaujamės ne tik mes, tačiau...

Baterijų naudojimo įpročiai neretai stipresni už meilę gamtai ir sau patiems

Elektronikos prietaisai, veikiantys su baterijomis, daugelio namuose ar darbe yra naudojami kasdien. Deja, ne visi paiso, kad panaudotos baterijos ar akumuliatoriai – atskira atliekų...

Horoskopai vasario 9 dienai

AVINASJums visiškai nesunku prisitaikyti prie pasikeitusių darbo sąlygų. Tai garantuoja jums didelį pranašumą prieš kitus. Galite pradėti rimtai planuoti dalykus, apie kuriuos anksčiau nė pagalvoti nedrįsdavote. JAUTISNorite padaryti ką nors neįmanoma? Verčiau nevarginkite kolegų bevaisėmis...

Vasario 4 d. Lietuvoje debesuota, rytiniuose rajonuose kai kur su nedideliais pragiedruliais

Vasario 4 d. Lietuvoje debesuota, rytiniuose rajonuose kai kur su nedideliais pragiedruliais. Daug kur nedideli krituliai (sniegas, šlapdriba, vakariniuose rajonuose pereinantys į lietų). Iki vidurdienio kai kur šerkšnas. Vietomis lijundra, plikledis, rūkas. Vėjas pietryčių,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS