13.1 C
Elektrėnai
2024 / 04 / 28

Būsto remontas karantino metu: ekspertai pataria, kaip sutaupyti 

Ar jau skaitėte?

Jau daugiau nei pusmetį gyvenant pandemijos padiktuotomis sąlygomis ir vis daugiau laiko praleidžiant namuose, žmonėms natūraliai kyla noras kažką pakeisti buityje. Dažniausias sprendimas – būsto remontas ar smulkūs atnaujinimai. Ekspertai sako, jog norint sutaupyti, privalu laikytis kelių taisyklių.

- Reklama -

Karantino metu lietuviai linkę išleisti mažiau

Bendrovės „Credit Service“, valdančios vartojimo kreditų prekės ženklą „Vivus.lt“ turimais duomenimis, 24 proc. Lietuvos gyventojų karantino metu planuoja užsiimti būsto atnaujinimo ar smulkaus remonto darbais. Vidutiniškai jie tam žada skirti apie 1500 Eur. 35 proc. nurodė žadantys atlikti stambesnius būsto atnaujinimus ir jiems išleisti daugiau nei 1000 Eur., 28 proc. – šiek tiek smulkesniems remonto darbams planuoja skirti 500–1000 Eur., o trys iš dešimties neketina viršyti 500 Eur. sumos. 

Bendrovės direktorė Giedrė Štuopė įvardija, jog 5 proc. gyventojų tikino keisiantys baldus ar interjero detales, 7 proc. žadėjo atnaujinti buitinę techniką, pasikeisti langus ar apšiltinti būsto sienas. 

„Paaštrėjusi pandeminė situacija lėmė gyventojų norą imtis būsto atnaujinimo darbų – juk šiuo metu itin daug laiko praleidžiame namuose, dažniau naudojamės įvairiais buitiniais prietaisais, baldais, tad normalu, kad kyla noras susikurti dar jaukesnius ir patogesnius namus, nei iki šiol. Visgi, pastebima taupymo tendencija – vien prieš metus remontui gyventojai išleisdavo bene perpus daugiau, mat turėdavo daugiau santaupų, nebijodavo investuoti, pasiskolinti didesnę sumą“, – kasmet atliekamo visuomenės nuomonės tyrimo apie išlaidų ir taupymo įpročius įžvalgomis dalijasi finansų ekspertė. 

Sutaupyti – įmanoma 

- Reklama -

Lėšų paskirstymas atnaujinant būstą – itin svarbi detalė norint sutaupyti. Anot G. Štuopės, pakitus situacijai, žmonės atidžiau žvelgia į savo finansus, nes jau pirmasis karantinas privertė išmokti planuoti savo biudžetą, išlaidas, tikslingai paskirstyti poreikius ir prioritetus, tvarkingai dėliotis finansinių įsipareigojimų planus. 

Interjero studijos „Interjero dialogas“ komanda Paulina Biežytė ir Gabrielė Sereikaitė sako, kad atliekant viso būsto remontą, vieno kvadratinio metro kaina prasideda nuo maždaug 300 Eur., į kuriuos įskaičiuojami baldai, techninė priežiūra, statybinių medžiagų atvežimas, šiukšlių išgabenimas bei interjero dizainerio paslaugos. Visgi, kaina priklauso nuo meistrų darbo, pačių medžiagų ir papildomų išlaidų. 

Anot interjero dizainerių, užsiimant būsto remonto darbais ir siekiant sutaupyti, itin svarbu išsirinkti kokybiškai dirbančius meistrus ar įmones. Tai garantuoja, kad remontas bus patvaresnis ir vėliau nereikės išleisti papildomų lėšų tvarkant nekokybiškai atliktus darbus. 

„Prieš atnaujinant būstą patariama konkursuoti meistrus, ar įmones, kurios atliks įvairius darbus, ir rinktis tinkamą variantą pagal pateiktas sąmatas bei terminus. Svarbu, kad specialistų pateikta sąmata neviršytų planuojamo biudžeto. Žinoma, taip pat rekomenduojame pasiskaityti žmonių atsiliepimus apie meistrus ar įmones ir nepulti samdyti pačių pigiausių – taip darbas bus kokybiškesnis ir ateityje bus galima sutaupyti“, – kalba interjero studijos komanda. 

Finansų ekspertė G. Štuopė pabrėžia, kad būsto atnaujinimas, ypač karantino periodu, yra svarbus apmąstymų ir planavimo reikalaujantis procesas. Ruošiantis investuoti į remontą ar smulkius pokyčius, visuomet reikia atsižvelgti į tai, ką namuose iš tiesų reikia pakeisti ir kiek planuojama tam skirti. Ekspertė ragina nepasiduoti spontaniškiems sprendimams, kuomet didesnės sumos netenkama vienu ypu – geriau būsto atnaujinimui skirtus daiktus ar medžiagas įsigyti palaipsniui, kad tai neapsunkintų bendrų mėnesio išlaidų.

 

TOP naujienos

Trimito“ ir „Giunter Percussion“ projektas – „Drum&Brass“ keliasi į Jūsų namus

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ karantino metu savo pasirodymus transliuoja skaitmeninėje erdvėje. Virtualūs „Trimito“ pasirodymai transliuojami kartą per savaitę, kiekvieną šeštadienį. Paskutinį kovo šeštadienį buvo...

Mados ekspertė: rūpestis gamta keičia ne tik mūsų drabužių spintą, bet ir procesus pramonėje

Greitosios mados pramonė, gaminanti pigius ir madingus drabužius, daro itin neigiamą poveikį aplinkai. Jungtinių Tautų aplinkos apsaugos programos duomenimis, ši pramonė yra atsakinga už...

Horoskopai balandžio 27 dienai

AVINASApsvarstykite poilsinės kelionės galimybę. Pats laikas atgaivinti ryšius su senais draugais ar toliau gyvenančiais šeimos nariais. Geriausia būtų paskambinti ar parašyti laišką. JAUTISDalykitės savo teigiamomis...

Kada robotai pakeis nekvalifikuotą darbo jėgą: ekspertas sklaido dažniausius mitus

Krautuvai be vairuotojų yra nedideli kilnojamieji robotai, kurie transportuoja krovinius iš vienos vietos į kitą be operatoriaus pagalbos. Angliškai šie įrenginiai vadinami automatic guided...

Profesorius V. Šapoka apie imuniteto svarbą pandemijos akivaizdoje: „Mes esame savo imuninės sistemos įkaitai“

Viso pasaulio vis nepaleidžiantis COVID-19 virusas niekur nesitraukia ir iš Lietuvos. Vėl paskelbtas visuotinis karantinas verčia sunerimti ir kelti klausimą – kada mes įveiksime šią pandemiją? Tačiau kaip ir daugelio ligų, taip ir šios...

Palangos meras Šarūnas Vaitkus: kam iš tikrųjų atstovauja Konkurencijos taryba – viešajam interesui ar...

Konkurencijos taryba daro viską, kad iš Palangos ir palangiškių būtų atimtas baseinas. Kam iš tikrųjų atstovauja Konkurencijos taryba – viešajam interesui ar privačiam verslui? Būtent taip pavadinome Palangos savivaldybės administracijoje pirmadienį įvykusią spaudos konferenciją ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS