13.8 C
Elektrėnai
2024 / 09 / 19

Kaip pasirūpinti mirusio artimojo soc. tinklų paskyromis?

Ar jau skaitėte?

Mylimą žmogų išlydėjus anapilin, tenka ne tik susitaikyti su netektimi, bet ir pasirūpinti daugybe dalykų. Nors likusios velionio socialinių tinklų paskyros gali pasirodyti nereikšmingos, visgi, skaitmeninio palikimo reikėtų neužmiršti ir juo pasirūpinti tinkamai. Ekspertas pasakoja, kokiais būdais tai galima padaryti.

- Reklama -

„Vieno teisingo sprendimo, kaip pasirūpinti soc. tinklų paskyromis po artimojo mirties, nėra, tačiau platformos siūlo kelias galimybes. Daugelyje soc. tinklų artimiesiems rekomenduojami trys variantai – paskyrą ištrinti, palikti tokią, kokia buvo, arba nustatyti jos paskirtį kaip atminimo“, – pranešime žiniasklaidai sako Andrius Archangelskis, „Bitės Profas“.

Veliono paskyros likimas – artimųjų sprendimas

Iliustracinė nuotrauka iš Istock.

Visiškas paskyros ištrynimas reiškia, kad jos negalima rasti internete, todėl senų pranešimų, nuotraukų bei įrašų negalės patikrinti kiti žmonės.

„Vieniems kasdien matyti artimojo nuotraukas bei įrašus internete – itin skaudu, kitiems tai tarsi galimybė susisiekti su mirusiuoju bent mintimis. Reikėtų žinoti, kad sprendimo, ką daryti su mirusiojo paskyra, tolimai ateičiai nukelti nereikėtų, mat kai kurie soc. tinklai, pavyzdžiui „X“, automatiškai ištrina neaktyvias paskyras. Todėl uždelsus, visi prisiminimai gali būti prarasti“, – sako skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ ekspertas.

Kitas būdas – paskyrą palikti atvirą. Taip išsaugant visas įkeltas nuotraukas, įrašus bei kitą veiklą.

„Verta atkreipti dėmesį, kad paliktoje atviroje mirusiojo paskyroje visa informacija išlieka tokia pati. Tai gali klaidingi senus žmogaus draugus ir pažįstamus, kurie apie mirtį negirdėjo, todėl velionis gali būti laikomas gyvu ir taip sukurti pagrindą nemaloniems nesusipratimams“, – aiškina ekspertas.

- Reklama -

Norintiems išsaugoti nuotraukas bei įrašus, pasidalintus soc. tinkluose, siūloma nustatyti atminimo paskyrą. Tokiu atveju, pavyzdžiui „Facebook“ ir „Instagram“ platformose, šalia velionio paskyros atsiranda specialus prierašas, nurodantis, kad žmogus iškeliavo anapilin.

„Taip tampa aišku, kad žmogus yra miręs, o visas turinys išlieka puslapyje, tačiau pašalinami gimtadienio priminimai ir paskyra nebegali būti randama paieškose. Ji tampa tarsi atminimo knyga, kurioje žmonės gali skelbti žinutes, o kartu ir veiksmingu būdu pranešti apie mylimo žmogaus mirtį“, – tvirtina A. Archangelskis.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas priduria, kad kai kurie soc. tinklai, pavyzdžiui, „TikTok“, nesuteikia galimybės sukurti atminimo puslapio, todėl paskyrą gali tekti ištrinti arba palikti atvirą.

Kaip valdyti mirusiojo paskyrą?

Natūralu, kad dažniausiai nežinome artimojo asmeninių duomenų, su kuriais jis jungdavosi prie savo paskyrų – el. pašto bei slaptažodžio. Deja, soc. tinklų kompanijos negali atskleisti šios informacijos net ir po mirties, tačiau jos suteikia galimybę paskyras ribotai valdyti.

„Norint gauti prieigą prie mirusiojo „Instagram“ ir „Facebook“ paskyrų, reikia užpildyti specialias formas, kuriose prašoma nurodyti anapilin išėjusiojo paskyros nuorodas, vardą, pavardę, pridėti mirties liudijimą ir pasirinkti, kokį veiksmą norite atlikti – paskyrą ištrinti, palikti atvirą ar sukurti atminimo puslapį“, – teigia ekspertas.

Specialias formas galima rasti paspaudus šias „Facebook“ ir „Instagram“ nuorodas.

„Norint ištrinti arba išaktyvinti mirusiojo „TikTok“ paskyrą, reikėtų susisiekti su kompanija ir taip pat užpildyti specialią formą. Vėliau, kaip ir „Meta“ platformose, gali tekti nurodyti asmens paskyros nuorodą, mirtį liudijančius dokumentus bei giminystės ryšį su velioniu. Analogiškai prašymą ištrinti paskyrą galima ir „X“ platformoje“, – aiškina išmaniųjų …. ekspertas A. Archangelskis.

TOP naujienos

Horoskopai lapkričio 2 dienai

AVINASJei nesiimsite iniciatyvos, visas jūsų naujienas svarbūs asmenys išgirs iš kitų lūpų. Jei susigundysite rizikuoti, nestatykite ant kortos jums gyvybiškai svarbių dalykų - veikiausiai...

10 taip, kodėl reikia skiepytis nuo gripo

Nors dabar dažniau galima išgirsti apie siaučiantį peršalimą, vaistininkai primena, kad dabar tinkamas laikas planuoti gripo skiepą, įprastai skaičiuojama, kad gripo sezonas prasideda jau...

Gegužės 27-os dieną daug kur trumpi lietūs, vietomis perkūnija

Artimiausiomis dienomis orai mažai keisis: išliks vėsoka ir daug kur palis. Gegužės 27-os dieną daug kur trumpi lietūs, vietomis perkūnija. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į...

Teismas iš dainininkės Birutės Petrikytės priteisė beveik 100 tūkst. Eur žalos atlyginimą

Klaipėdos apygardos teismas pirmąja instancija išnagrinėjo civilinę bylą dėl žalos atlyginimo priteisimo iš buvusios muzikos klubo vadovės Birutės Petrikytės-Karžickajos likviduojamai dėl bankroto asociacijai Birutės...

ORAI: Šiandien žymesnio lietaus nenumatoma. Vietomis rūkas

Artimiausią parą stiprės anticiklonas. Šiandien žymesnio lietaus nenumatoma. Vietomis rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, 3–8 m/s. Aukščiausia temperatūra 8–13 laipsnių šilumos. Lapkričio 14 d. be žymesnio lietaus. Naktį ir rytą daug kur rūkas. Vėjas naktį nepastovios krypties,...

Nauja realybė mokyklose: ką daryti, kai vaikui tenka izoliuotis?

Nors šį rugsėjį į mokyklas vėl sugužėjo mokiniai, tačiau kai kuriems jų tenka bent kuriam laikui vėl persikelti į namus dėl švietimo įstaigose pasitaikančių koronaviruso ligos atvejų. Tai papildomas galvos skausmas tėvams, kuriems tenka...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS