6.9 C
Elektrėnai
2024 / 04 / 19

Ilgasis savaitgalis: kaip tinkamai pasiruošti išvykai gamtoje

Ar jau skaitėte?

Vasaros laisvadieniai – puiki proga išsiruošti į smagų žygį su draugais. Išvyka bus sklandesnė ir labiau turininga, jeigu išbandysite išmanius kelionių gamtoje sprendimus, esančius mobiliajame telefone.

- Reklama -

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato 4 išmanias priemones, kurios pravers keliaujant ir stovyklaujant Lietuvoje.

1. Pradžioje pavaikščiokite virtualiu maršrutu

Išsirinkite tinkamiausią vietą stovyklavietei ar vaizdingą maršrutą žygiavimui naudodami elektroninius žemėlapius ir navigaciją.

Aplikacijoje „Google Maps“ planuokite maršrutą pėsčiomis, dviračiu, automobiliu ar viešuoju transportu. Įvertinkite vietovę pagal vaizdus iš palydovo, aerofotografijas ar interaktyvų panoraminį 360° vaizdą. Navigacijos ir kelionių vadove „Maps.me“ pasižymėkite patikusią vietą, ar pasidalinkite ja su kompanionais. Abi minėtos programos veikia ir be interneto ryšio.

Išmanieji įrankiai „Komoot“ bei „All Trails“ sukurti žygiavimo, kelionių dviračiais ar kopimo į kalnus entuziastams. Galite suplanuoti žygių maršrutus, išsaugoti žygiavimo statistiką ir stebėti progresą.

- Reklama -

2. Įgykite išgyvenimo gamtoje įgūdžių

Stovyklavimas neatsiejamas nuo iššūkių: staiga užklupusi audra, susidūrimas su laukiniais gyvūnais, laužo užkūrimas be įprastų įrankių.

Jei mėgstate ekstremalius žygius nepažintose vietovėse ar norite sustiprinti savo išgyvenimo ir stovyklavimo įgūdžius, jums patiks programėlė „Survival Guide“. JAV karinio išgyvenimo vadovu FM 21-76 paremtoje aplikacijoje pateikiami patarimai kaip išgyventi ekstremaliomis gamtos sąlygomis, prasimanyti vandens ir maisto, pasistatyti prieglobstį, apsisaugoti nuo plėšrūnų, suteikti medicininę pagalbą ar naudoti signalizavimo techniką.

Išmaniai apsisaugoti galima ir nuo uodų. Programėlė „Mosquito Repellent“ priverčia telefoną zyzti taip pat, kaip uodų patinų spiečius. Tokiu būdu uodai greitai atbaidomi. Šio garso mūsų ausys negirdi, nes dažnis yra per aukštas.

Sakoma, kad nėra blogo oro, yra tik bloga apranga – įsivertinkite numatomas oro sąlygas ir kelionei pasiruoškite iš anksto. Programėlė „The Weather Channel“, visame pasaulyje turinti daugiau nei 50 mln. aktyvių vartotojų, ne tik praneš apie oro pokyčius, bet ir apie alergijos rizikas ar UV spindulių indeksą.

3. Sklandžią išvyką garantuos išorinė baterija

Išmanus keliavimas gali pasibaigti vos išsikrovus jūsų mobiliajam telefonui. Todėl iš anksto įsigykite tinkamą išorinę bateriją.

Papildomą bateriją rinkitės pagal įrenginio baterijos dydį, įkraunamų įrenginių skaičių ir kelionės trukmę.

Pavyzdžiui, jeigu išmaniojo telefono akumuliatoriaus talpa yra 3000 mAh, tokios pat talpos išorinė baterija telefoną įkraus vieną kartą, o 6000 mAh baterija jį įkraus du kartus ir vis dar bus pakankamai maža.

Baterijos, skirtos keliems įrenginiams, turi bent kelis, skirtingų formų ir stiprumo įkrovimo lizdus. Reikalingą baterijos talpą išsirinksite susumavę visų įkraunamų įrenginių baterijų talpą. Atkreipkite dėmesį, kad tokia baterija bus sunkesnė.

Geriausia rinktis pailgą stačiakampio formos bateriją, kurią būtų patogu įsidėti į kuprinę ar kišenę. Taip pat galite rasti baterijų su LED šviesomis, ekranais ar žibintuvėlio funkcija, tačiau visos šios funkcijos naudoja baterijos energiją.

4. Daugiau pažintinių patirčių

Kiekviena išvyka yra galimybė geriau pažinti Lietuvą. Svetainėse lithuania.travel ir lietuvosgamta.lt rasite informacijos apie vaizdingiausius Lietuvos takus, lankytinus objektus. Sužinosite, kur galite išbandyti ekoturizmą ar senuosius amatus bei paragauti tradicinių patiekalų.

Paverskite savo žygį ar stovyklavimą dar turiningesne veikla: atpažinkite užfiksuotą augalą su programėle „Plant Net“, atsakę į keletą klausimų aplikacijoje „Merlin Bird ID“ sužinokite daugiau apie pamatytą paukštį arba tyrinėkite žvaigždynus su aplikacija „Sky View“.

Andrius Baranauskas
„Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

TOP naujienos

Taupymas kaip žaidimas: būdai sutaupyti lengvai ir paprastai

Į taupymą dažniausiai žiūrima kaip į ribojantį procesą, priverčiantį atsisakyti malonumų ir apsunkinantį kasdienį gyvenimą asmeninio biudžeto kontrole. Tačiau taupymą galima paversti lengvu procesu...

Palyginti su Silicio slėniu, Lietuvoje startuolius kuria 35 metų „jaunuoliai“

Nors startuolių kūrimas kai kam gali asocijuotis su jaunimo noru „pažaisti“ verslą, tačiau toli gražu taip nėra. Kalifornijos Silicio slėnyje sėkmingų startuolių kūrėjų amžius...

Tėvų galvos skausmas – pirmaklasio krepšelis: šiemet stengiamasi sutaupyti

Artėjantis ruduo dažnai virsta tikru galvos skausmu į pirmą klasę savo atžalas išleidžiantiems tėvams, mat kalbama, kad pradinuko krepšelis reikalauja nemenkos pinigų sumos. Prekybos...

Imamasi iniciatyvų tobulinant odontologijos rinką

Atlikta Lietuvos odontologijos rinkos analizė rodo galimai pavojingas tendencijas, kurios atsirado 30 metų nesprendžiant šios rinkos skaidrumo klausimo: odontologijos sritis išlieka viena iš labiausiai...

Gerinamos sąlygos karjeros specialistams – trumpėja jų darbo laikas

Nuo rugsėjo 1 d. švietimo įstaigų karjeros specialistų darbo laikas per savaitę prilygintas kitų pagalbos mokiniui specialistų darbo laikui, t. y. 36 val. per savaitę. Nors darbo valandų skaičius sumažintas, atlyginimas nuo to nesikeis....

30-ąjį gimtadienį švenčiančios „Iki“ kepyklų vadovė: darbo pradžia kėlė nuostabą

Viena iš 30 metų gimtadienį mininčio prekybos tinklo „Iki“ stiprybių – svajonių komanda, kurią burti bei išlaikyti ypač padeda ilgamečiai „Iki“ darbuotojai. Pasak Monikos Milės, „Iki“ Žmonių ir kultūros departamento vadovės, tokių prekybos tinkle...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS